KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15286038
nr 1528 6038
Hugo Öfverström
(1900-1973), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 65x90 cm, yttermått inklusive ram: 79x104 cm
Hugo Öfverström, svensk målare född i Kungälv 1900, död 1973.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 20 mars 2023
kl 19:20:24
900 kr
900 kr
Hugo Öfverström
Läs mer om Hugo Öfverström